O Dinafem Seeds

Dinafem to pochodzący z Hiszpanii producent nasion marihuany. Jest on pionierem jeśli chodzi o ochronę nasion marihuany. Rozpoczął działalność w 2002 roku i od razu zajął się udoskonalaniem metod przechowywania swoich produktów. Używane do tej pory metody przechowywania produktów, czyli przezroczyste plastikowe pojemniki, papierowe koperty oraz folia aluminiowa, nie gwarantowały dostatecznie dobrej ich ochrony.

W papierowych kopertach nasiona zazwyczaj gniotły się oraz koperta nie chroniła ich przed zmianami wilgotności powietrza. Plastikowe pojemniki z kolei były nieskuteczne przez fakt, iż nasiona nie były dostatecznie dobrze chronione przed słońcem.

Dinafem skonstruował więc specjalne opakowanie dla swoich produktów, gdzie są one bardzo bezpieczne. Nasiona umieszczane są w plastikowej fiolce, która jest zamknięta w metalowym pojemniku. Zastosowano i zaimplementowano w nich też system mikro konserwacji. Polega on na tym, że w pojemniku dodano niewielką ilość żelu krzemionkowego. W razie dostania się do pojemnika wilgoci żel wchłonie jej nadmiar przez co nasiona pozostaną świeże.